Vlasta Čablová se celý svůj profesní život věnovala zahradám v kroměřížském okresu. Málem přitom zůstala bez vyučení. Její rodiče byli rolníci, takže neměla velkou šanci jít studovat. S pomocí zástupce ředitele ve své škole se ale dostala na zemědělskou školu ve Znojmě, která se tehdy otevírala.

Po maturitě pracovala v Holešovském zámku. Později při zaměstnání vystudovala Zahrádkářskou akademii v Lednici a poté se stala mistrovou odborného výcviku na zemědělském učilišti v Kroměříži. Mladým lidem se věnuje dodnes, pomáhá pro ně připravovat aranžérské soutěže.

Společně s manželem se také starala o zámecký park ve Vráži u Písku, na který je obzvlášť hrdá. Přes týden chodila po parku s hráběmi, rýčem a motykou, ale v sobotu a v neděli chodila s růžemi, protože aranžovala výzdobu v pokojích cizinců. Proto říkává, že by měla mít ve znaku hrábě a růže.

Své řemeslo devětašedesátiletá zahradnice neopustila ani v důchodu. Pravidelně se svými přáteli jezdí aranžovat květiny na výstavy. Kromě aranžování věnuje už šest let svůj volný čas zámeckému parku v Přílepech, který se snaží spolu s ostatními dobrovolníky obnovit.